You are currently viewing Dalība Erasmus+ projektā mācību kursā “Drāma izglītībā”

Dalība Erasmus+ projektā mācību kursā “Drāma izglītībā”

2021.gadā no 27.septembra līdz 1.oktobrim Liepājas Liedaga vidusskolas speciālisti: direktores vietniece izglītības jomā un mūzikas skolotāja Anastasija Jericjana un mazākumtautības valodas un teātra mākslas skolotāja Tatjana Dzalba piedalījās mācību kursā “Drāma izglītībā” (Drama in education), Atēnas (Pireja), Grieķijā. Kursu organizēja organizācija IDEC.

Kurss vērsts uz dramaturģijas iekļaušanu izglītībā, lai attīstītu sociālās pamatprasmes un veidotu personīgās kompetences, tādas kā starpkultūru prasmes, iecietību, cieņu, pašnovērtējumu.

A. Jericjanas pieredzes stāsts

“Visa kursa garumā bija ļoti labvēlīga atmosfēra un mūsu treneri Ersi un Panajota bija ļoti emocionāli un aktīvi. Abas bija ar reālu pieredzi teātra mākslā un scenogrāfijā un uzreiz varēja just, ka cilvēki zina, par ko ir runa un nav pamata uztraukties par satura apgūšanu. Vēlos atzīmēt treneru profesionālismu un prasmi pozitīvi noskaņot auditoriju no dažādām valstīm, un mudināt veikt dažādas aktivitātes. Uzskatu, ka iespēja komunicēties ar citu valstu pārstāvjiem, turklāt arī no citām darba sfērām, bija ļoti vērtīga personīgā pieredze.”

T.Dzalba atzina:

“Šogad mūsu skolā teātra mākslu pasniedz skolēniem pirmo reizi, tāpēc kursi bija ļoti noderīgi. Mūsu treneri parādīja mums daudz vingrinājumu, kurus es varu izmantot savu stundu laikā un varu iemācīt citiem, kā dažādos mācību stundu metodiku.”

A.Jericjana atzina, ka

“spilgtākie iespaidi, protams, bija no pašas Grieķijas galvaspilsētas Atēnām un no piepilsētas Pireja, kurā mēs dzīvojām. Pireja ir lielākā osta Grieķijā, ļoti dzīva un kuģiem pilna, bet, neskatoties uz savu urbanistisko dzīvi, šeit dzīvo ļoti patīkami un dzīvespriecīgi cilvēki. Visapkārt ir skaisti dabas skati, dzīvespriecīgi iedzīvotāji, vēsturiskie objekti, pastaigas pa nakts Pireju un daudzi citi iespaidi paliks uz visu mūžu.”

“Ceļojot mēs mācāmies” Solanža Knoules (You get educated by travelling (Solange Knowles))

 

Aktivitāte organizēta Erasmus+ projektā  “Skola – pasniedzējiem un pasniedzēji – skolai” ietvaros.

Par projektu:

  • Erasmus+ projekta nosaukums: Skola – pasniedzējiem un pasniedzēji – skolai
  • Erasmus+ projekta akronīms: TeachSCHOOL
  • Erasmus+ projekta nosaukums angļu valodā: School for teachers and teachers for school
  • Erasmus+ projekta nr.: 2020-1-LV01-KA101-077280
  • Projekta ilgums: 01.09.2020. – 30.06.2023.
  • Maksimāli atvēlētais projekta finansējums ir 54866,00EUR.
  • Projekta ietvaros paredzēts organizēt apmācības 26 dalībniekiem (mobilitātes) uz 11 strukturētiem kursiem, kuri tiks organizēti Spānijā, Itālijā, Horvātijā un Grieķijā.