You are currently viewing Ēnu dienā – 2023
4.b klases skolēni iepazīstas ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsta palīga darbu

Ēnu dienā – 2023

5.aprīlī klātienē notika Ēnu dienas pasākumi, kad skolēni apmeklēja dažādas darbavietas un visas dienas garumā iepazinās ar dažādu profesiju pārstāvju ikdienas darbu. Atgriezušies skolā, ēnotāji sajūsmināti stāsta par redzēto, piedzīvoto, dalās iespaidos, dalās ar fotouzņēmumiem no darbavietām. Ēnu devēji mūsu skolēnus raksturo – “ieinteresēti, izturas ar cieņu un pietāti pret profesiju, uzdod daudz jautājumu,ar lielu interesi un zinātkāri iesaistījās darba procesā, piedalījās operācijā utt.”

No Liepājas Liedaga vidusskolas apmēram 40 jaunieši  no 8.- 12.klasei iesaistījās Ēnu dienas aktivitātēs. 12 jaunieši ēnoja dažādu specialitāšu ārstus gan Liepājas slimnīcā, gan zobārstniecības klīnikā, gan privātprakses mediķus; 5 jaunieši ēnoja aktierus un māksliniekus Liepājas teātrī. Pirmo reizi bija iespēja ēnot Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķus un sekot orķestra mēģinājumam. Jaunieši izmantoja iespēja ēnot Sociālā dienesta vadītāju un  citus Sociālā dienesta darbiniekus; domes izpilddirektora vietnieku nekustamo īpašumu jautājumos; Valsts policijā gan policistu, gan izmeklēšanas inspektoru; ekonomistu Liepājas sabiedriskā transporta uzņēmumā;  dizainerus uzņēmumā “Laumā”; prokuroru Dienvidkurzemes prokuratūrā; robota operatoru LSEZ Jensen Metal SIA , gan vēl arhitektu Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldē un  galveno virsseržantu Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes 44.kājnieku bataljonā un  viesnīcas “Amrita” šefpavāru.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

4.b klases skolēni iepazīstas ar
Neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsta palīga darbu

4.b klases audzinātāja Irina Navickiene 5.aprīlī, Ēnu dienā,  pie savas klases bija uzaicinājusi skolēna Matveja mammu Valēriju, kura ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstes palīgu. Skolēni tika iepazīstināti ar ātrās palīdzības brigādes sastāvu, darbu un darba aprīkojumu – LIFEPAK aparātu un medicīnisko somu. Somas svars ir 20 kilogrami, kuru ārstu palīgi vienmēr ņem līdzi uz izsaukumu. Skolēniem  demonstrēja medicīnisko aprīkojumu, ar kuru sniedz pirmo medicīnisko palīdzību. Neatliekamā  medicīniskā palīdzība ir jāsniedz ātri, pat 5 – 7 minūšu laikā, lai cilvēks izdzīvotu. Skolēniem pašiem bija iespēja paklausīt savu sirdi, aplūkot instrumentus, padomāt, kur tos lieto. Galvenās atziņas bija: “Es negribu slimot un  medicīna ir jāmīl, lai varētu palīdzēt cilvēkiem!”

Paldies skolotājai Irinai Navickienei un Matveja Sviridonova mammai Valērijai.

Elita Malovka,
karjeras konsultante