You are currently viewing Izspēlē savu profesiju
IMG 20191127 WA0001

Izspēlē savu profesiju

   Skolas 5. klašu skolēniem ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “ Izspēlē savu profesiju”.

     

     “K komandas” improvizācijas teātra aktieri Elīna, Dita un Dzintars ieveda skolēnus profesiju pasaulē. Skolēniem bija jāizdomā “ iespējamās” profesijas, kurās varētu strādāt aktieri. Zēni un meitenes, attīstot savu fantāziju, nosauca ļoti dažādas iespējas – žurnālists, pārdevēja, māksliniece, skolotāja, vizāžiste, ārsts un citas. Pēc tam skolēni iedomājās savu amatu, ja rīt skola būtu jāsamaina ar konkrētu darbu kādā profesijā. Šo uzdevumu skolēniem palīdzēja veikt iztēle un radošums. Tad jaunieši improvizēja kādu darba situāciju. Skolēni pēc tam raksturoja redzēto, analizēja profesijas pārstāvi, tā “ plusus un mīnusus”, ko darīja un kāpēc. Tad paši skolēni iesaistījās profesiju izspēlēšanā. Situācijas bija visdažādākās – “ pie zobārsta”, “ frizētavā”,  “ futbola treneris” un vēl citas.

 

    Skolēniem nodarbība likās interesanta un izzinoša. Iesāktā tēma ir jāturpina klases stundās, lai iepazītu un izzinātu šobrīd populārākās profesijas mūsdienu darba tirgū.