“Izzini, dari, ietekmē!” (IzDarI)

“Izzini, dari, ietekmē!”  (IzDarI)

Izglītības attīstības centrs (IAC) 2020. gada aprīlī uzsāk īstenot projektu “Izzini, dari, ietekmē!”  (IzDarI), projektu (Nr.2020.LV/NVOF/MAC/002/11) finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Projekta mērķis ir sekmēt dažādu iedzīvotāju grupu ilgtspējīgu pilsonisko līdziesaisti un sadarbību, īstenojot pilsoniskās līdzdalības un izglītības aktivitātes par demokrātiskām vērtībām, cilvēktiesībām un starpkultūru dialogu.

Līdzdalībai projektā ir apstiprinātas 12 izglītības iestāžu veidotas komandas:

Baltinavas vidusskola
Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija
Gulbenes 2. vidusskola
Ilūkstes Raiņa vidusskola
Jaunogres vidusskola
Liepājas Liedaga vidusskola
Liepājas Raiņa 6. vidusskola
Līvānu 1. vidusskola
Pededzes pamatskola
Preiļu 2. vidusskola
Saldus pamatskola
Ventspils 4. vidusskola

Liedaga vidusskolas komandā darbosies pedagogi Andra Krasavina un Jana Freimane, skolas administrācijas pārstāve Natālija Bagirova, 10.a klases skolnieces Valērija Belova un Arina Gucunajeva, kā arī folkloras ansambļa vadītāja Jekaterina Cema.

Projektā plānotās aktivitātes:

  • Ievadseminārs
  • Vasaras skola
  • Pilsoniskās līdzdalības prakses
  • Reģionālie semināri
  • Publicitāte

Projekta norises laiks no 2020.gada 1.aprīļa līdz 31.oktobrim.

IEVADSEMINĀRS

2020. gada 16. jūnijā NVO nama zālē, Ieriķu ielā 43a, Rīgā notika projekta dalībnieku  vienas dienas ievadseminārs. Seminārā piedalījās mūsu skolas projekta komandas pārstāves Andra Krasavina un Jana Freimane kopā ar 11 citu skolu komandu pārstāvjiem  – 24 dalībnieki satikās ar projekta komandu un projekta ekspertiem, lai pārrunātu  projekta norisi klātienē, izzinātu iesaistīto kopienu paveikto un precizētu katras kopienas specifiskās vajadzības un sniegtu ievadu programmas “Izzini, dari, ietekmē!” satura jautājumos.