Karjeras nedēļa 14.-18. oktobris

• 16.oktobris
  • 17.oktobris
  • 18.oktobris

Zibakcija "Vai tu mani pazīsti?"

Šodien 14. oktobrī skolā sākas “Karjeras nedēļas 2019” pasākumi.  2. un 4. klašu skolēni tikās ar skolas pedagogu karjeras konsultanti L. Jaunskalži, kura mazajiem skolēniem pastāstīja, kas ir Karjeras nedēļa un kāpēc tāda tiek organizēta ?

Skolas Līdzpārvaldes jaunieši mazākos skolēnus iepazīstināja ar nākotnes profesijām, kuras jau pasaules profesiju TOPa divdesmitniekā ieņem 9.,7. un 5. vietu. Šīs profesijas ir:

• ATMIŅAS ĶIRURGS ( palīdzēs palielināt cilvēkiem atmiņas lielumu, varēs izdzēst no cilvēku atmiņas nepatīkamus mirkļus),

• NANOMEDIĶIS ( palīdzēs ārstiem ar speciālu nanorobotu izmeklēt slimus cilvēkus, bet arī ārstēt),

• DATU ZINĀTNIEKS ( apstrādās pa jomām esošo informāciju, pārbaudīs tās patiesumu, palīdzēs citiem cilvēkiem).

Skolēni noskatījās īsas filmiņas par dažādām profesijām.

Diskusija "Šodien sākas nākotne"

Karjeras nedēļas 2019 ietvaros mūsu skolas vidusskolēni M.Dvojeglazovs, B. Kolorivovs, P. Djakoņenkovs, Ņ. Moisejevs, E.Vasiļjevs un skolotāja Marija Grigorjeva piedalījās  Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā diskusijā “ Šodien sākas nākotne”.  Izaugsmes trenera Dināra Zāģera vadībā jaunieši meklēja atbildes ua jautājumiem : kā sasniegt savus mērķus un veidot veiksmīgu karjeru nākotnes darba tirgū ? Kāda nozīme ikdienā būs tehnoloģijām, mākslīgajam intelektam un kāda - cilvēkam ?

Savā pieredzē ar skolēniem un studentiem dalījās Tet robotu treneris, mākslīgā intelekta attīstības projektu vadītājs ANDIS NEILANDS un uzņēmējs, valodu skolas un tulkošanas aģentūras “ Valodu vēstniecība” īpašnieks, “ Desol Training” vadītājs ANDRIS LANKA.

Pirms diskusijas skolēniem bija iespējams iepa​zīt Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, iepazīties ar dažiem programmu virzieniem. Interesanta šķita Kokapstrādes mācību programma un pārsteidza šīs programmas studentu radītie darbi.

"Stikla pūtēji laiku lokos"

Meistardarbnīcās profesionāļi retas, bet nezūdošas profesijas "Stikla pūtēji laiku lokos"  1.- 4. klašu skolēniem demonstrēja kā var izveidot figūriņas no stikla. Nodarbību laikā pastāstīja par stikla rašanos pirms 9000 gadiem, par stikla apstrādi pie 1000C grādiem, pielietojot  dažādus metālus, var iegūt krāsainu stiklu. Pastāstīja par stikla pūtēju profesijas darbu un to  specifiku. Drosmīgākajiem skolēniem bija iespēja pašiem piedalīties stikla burbuļu pūšanā.

Airbaltic Training Pilotu akadēmija  Liepājas lidostā

15. oktobrī Karjeras nedēļas 2019 laikā ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējas un profesionālās izglītības iestādēs ” ietvaros mūsu skolas 11., 12. klases jaunieši G.Simoņenkovs, T.Platinskis, M.Batarevs, E. Vasiļjevs, A.Gudkovs un pedagoģe karjeras konsultante L.Jaunskalže piedalījās pasākumā Liepājas lidostā Airbaltic Training Pilotu akadēmijā.

Jaunieši iepazinās ar Liepājas lidostu un tajā darbojošos Pilotu akadēmiju. LSEZ pārstāvis pastāstīja par lidostas darbu šodien un prezentēja tās attīstību nākotnē. Paredzēts, ka lidosta tiks paplašināta, lai tajā vienlaicīgi varētu apkalpot 200 pasažieru un tiks uzbūvēti vairāki jauni angāri.

Airbaltic Training Pilotu akadēmijas pārstāvis iepazīstināja jauniešus ar augstskolas darbu. Jaunieši iepazina pilota, stjuardesas, lidmašīnu mehāniķa profesijas. Viņi uzzināja, kā notiek mācības, uzzināja, ka jau skolas gados ļoti labi jāmācās matemātika, fizika un angļu valoda. Jauniešiem, kuri grib apgūt minētās profesijas, ir jābūt fiziski labi attīstītiem un veseliem. Jaunums ir tāda, ka nākošajā mācību gadā Liepājas Valsts tehnikumā sadarbībā ar Pilotu akadēmiju pēc vidusskolas beigšanas uzņems interesentus Lidmašīnu tehniķu specialitātē. Pēc tam bija ekskursija pa lidostu.

Tehnobusa "Wago" apmeklējums.

Robotikas pulciņa skolēni apmeklēja "Wago" ražotāja busiņu, kur iepazinās ar dažādiem vadu savienojumiem un elektriskiem motoriņiem, redzēja infrasarkana sensora pielietojumu ne tikai Lego robotā, bet arī reālā dzīvē, uzzināja par kontrolieriem.

Kas strādā Valsts policijā ?

Skolas 11.b,c klašu jaunieši un skolotāja A.Avlasa Karjeras nedēļā 2019 devās ekskursijā uz Valsts policijas Liepājas nodaļu. Jauniešu mērķis bija iepazīt darba vidi, specifiku un apstākļus. Skolēnus interesēja, kādas  profesijas strādā policijā.

Ar Valsts policijas darba vidi un profesionāļiem skolēnus iepazīstināja VP darbinieks A. Kūla. Visi jaunieši atzina, ka ekskursija bija interesanta un izzinoša. Viņi iepazinās ar kinologa, kriminālista profesijām, uzzināja īpašās vienības OMEGA darba pienākumus. Skolēniem bija iespēja vērot notiekošo Liepājā no Valsts policijā esošajām kamerām. Tas jauniešiem bija liels pārsteigums. Vēl jaunieši uzzināja, ka vislielākās problēmas policistiem sagādā narkomānija un nelegālā alkohola tirdzniecība, ievešana Liepājā. Jaunieši varēja apskatīt policijas izolatora kameras un paši pārliecināties, kādas ir sajūtas, atrodoties šeit.

Skolēni ieguva informāciju, kur Latvijā var mācīties, lai kļūtu par policistu.

Karjeras nedēļas ietvaros 7.a un 7.b klase apmeklēja ekskursiju reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centrā SIA “Liepājas RAS”. Skolēni iepazinās gan ar atkritumu pārstrādes tehnoloģiju, gan ar profesijām, kuras piedalās šajā svarīgā  procesā. Tagad bērnu pieeja globālās problēmas jautājumā būs daudz atbildīgāk. Un protams skolēnus ļoti ieinteresēja veco lietu muzejs.

Profesijas izvēle – svarīgs lēmums dzīvē!

Profesijas izvēle – svarīgs lēmums dzīvē! Var būt ekonomists? Jurists? Psihologs? Būvnieks? Ārsts? Bet var būt ķīmiķis? Kur studēt, kā iestāties, kas sagaida studiju laikā un vai ķīmiķis tiešām ir pieprasīta profesija Latvijā? Karjeras nedēļas ietvaros,  uz visiem jautājumiem atbildēja mūsu skolas 2010. gada absolvente, ķīmiķe un bioloģe, jaunā zinātniece, Rīgas Stradiņa Universitāte docētāja un Rīgas 21.vidusskolas ķīmijas skolotāja @Karina Kostrjukova. Jaunieši ar aizrautību un lielu interesi  klausījās un uzdeva jautājumus!