You are currently viewing Konference skolu jauniešiem “ IT diena Liepājā”
IMG 20190930 WA0000

Konference skolu jauniešiem “ IT diena Liepājā”

23. septembrī koncertzālē “ Lielais dzintars” notika konference skolu jauniešiem “ IT diena Liepājā”. No mūsu skolas tajā piedalījās 9. – 12. klašu 30 jaunieši , kuri domā savu nākotnes profesiju saistīt ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jomu.

 

Konferences laikā jaunieši ieklausījās IT jomas pārstāvju darba pieredzē un veiksmes stāstos.

 

Uzņēmuma “SENSE MEDIA” dibinātājs, līdzīpašnieks EGILS ŠUSTS pastāstīja, ka pēdējie septiņi gadi bija ļoti interesanti un izaugsmes iespēju bagāti. Radīju darba vidi sev un citiem. Liepājniekiem uzņēmējs pazīstams tāpēc, ka ir filmējis basketbolista Kristapa Porziņģa ikdienu gan Liepājā, gan Amerikā . E.Šusta dzīves moto ir – ja rodas idejas, nevajag teikt nē.

 

Uzņēmuma “ ACCENTURE LATVIA ” Kurzemes reģiona vadītājs GUNTIS ČODERS atzina , ka strādā dažādus darbus ITR jomā, bet sāka savu darbu ar interneta spēlīšu veidošanu. Viņa moto – uzticība, vīzija, vērtības. Lai darbs būtu veiksmīgs, svarīgi ir prasmes strādāt komandā un līdzdalībnieks, kurš spēj investēt naudu.

 

AIRBOARD dibinātājs, īpašnieks EGILS STRAUPENIEKS ir pirmais jaunietis Latvijā, kurš 16 gadu vecumā reģistrēja savu uzņēmumu. Viņš uzskata, ka cilvēks var visu, ko vajag, iemācīties pats. Viņa plāns ir radīt lidaparātu cilvēku vajadzībām. Lielākie droni varēja pacelt gaisā 10 kg smagu kravu. E.Straupenieka uzņēmums ir radījais kravas dronu, kurš var pacelt 100 kg smagu kravu. Tas ir pirmais plaši pieprasīts modelis  pasaulē lauksaimniecības vajadzībām, piemēram, Vācijā vīnogu darzu laistīšanai.

 

Vēl jaunieši varēja iepazīties ar dažādiem IT uzņēmumiem, apskatīt uzņēmumu stendus un pārrunāt iespējas IT nozarē. Jaunieši novērtēja , ka conference bija interesanta un daudz uzzināja par IKT jomu.