You are currently viewing Tikšanās ar Ugunsdrošības uzraudzības inspektori Intu Lazdiņu
IMG 20200217 WA0006

Tikšanās ar Ugunsdrošības uzraudzības inspektori Intu Lazdiņu

11.klašu jaunieši 17. februārī tikās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta inspektori I.Lazdiņu, lai iepazītu ugunsdzēsēja glābēja profesiju un uzzinātu par studijām Ugunsdzēsēju koledžā.

Sākumā inspektore atgādināja jauniešiem par vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma numura 112 izmantošanu. To svarīgi atcerēties ikvienam un lietot tikai nopietnās situācijās, ja nepieciešama glābēju palīdzība. Par nepamatotu zvanu sods ir vairāku tūkstošu EUR apmērā.

Skolēni iepazin ugunsdzēsēja glābēja profesiju. Šīs profesijas cilvēki veic ugunsgrēku dzēšanu, neatliekamos glābšanas darbus pēc ceļu satiksmes negadījumiem, ķīmiskām avārijām, veic glābšanas darbus uz  ūdens un ledus uc. situācijās. Regulāri viņi pārbauda un novērtē glābšanas tehnikas ekipējuma gatavību darbam un uztur to kārtībā. Darbā profesionāļi valkā formas tērpu, izmanto ugunsdzēsēju glābēju tehnisko aprīkojumu (svars 12 kg). Darbs viņiem ir maiņās, strādā dzīvībai un veselībai bīstamā vidē.

Inspektore informēja jauniešus par izglītības iespējām, lai kļūtu par ugunsdzēsējiem glābējiem. Skolēni var pēc pamatskolas/vidusskolas beigšanas mācīties Valsts Ugunsdzēsības koledžā. Svarīgas ir zināšanas latviešu valodā, matemātikā. Reflektantiem ir jāiziet veselības, fiziskās sagatavotības pārbaude un profesionālās atbilstības tests.

Vairāki mūsu skolas absolventi ir izvēlējušies ugunsdzēsēja glābēja profesiju.