You are currently viewing Veiksmīga karjera darot savu sirdslietu
IMG 20191104 WA0002

Veiksmīga karjera darot savu sirdslietu

10. klašu skolēniem projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesinonālās izglītības iestādēs” ietvaros notika interaktīva nodarbība, kurā jauniešiem tika dota iespēja pašiem rast atbildes uz tādiem sev aktuāliem jautājumiem kā: kas ir katra jaunieša patiesais aicinājums, kāda ir sapņu profesija, kurā nozarē būšu veiksmīgs, ar ko sākt veidot karjeru, kā nekļūdīties izvēloties nodarbošanos un, kādiem orientieriem sekot veidojot karjeru. Dažādos uzdevumos un spēlēs jaunieši mācījās sadarboties, attīstīja radošuma un kritiskās domāšanas prasmes.

 

           Lai profesiju izvēlēties svarīga – “ iekšējā balss”, enerģija, entuziasms, smaids, atrast cilvēkus, kuriem vajadzīgs tas, ko gribu darīt, 100% atdeve.

Profesijas apguvē svarīgi ir attīstīt komunikāciju, māku ieklausīties, spēju plānot, lai sasniegtu mērķi. Jauniešiem to palīdzēja apgūt spēle “ Bingo” un dialogs pāros: “ Pārdevējs – pircējs”. Jaunieši mācījās patstāvīgi izstrādāt rīcības plānu savas karjeras izveidē.

 

            Tādējādi skolēni guva arī skaidru priekšstatu kā soli pa solim virzīties uz savu sapņu profesiju un kā sasniegt izvirzīto mērķi.

 Nodarbība 10. klašu skolēniem patika un jaunieši darbojās ar lielu entuazismu un prieku. Trīs aktīvākie un nodarbībā mērķtiecīgākie jaunieši ieguva balvu – individuālo konsultāciju ar starptautiskā karjeras izglītības projekta “ Start Strong” personības izaugsmes treneriem.